
Szeroki wybór modeli z serii SPS5000X
Rola zasilaczy na rynku znacznie wzrosła w ciągu ostatnich lat. Są standardowym wyposażeniem w laboratoriach czy przy produkcji. W celu sprostania potrzebom stosowania większych zakresów mocy, Siglent prezentuje serię zasilaczy impulsowych z maksymalną mocą 1080 WATT. Zasilacze SPS5000X oferują wysoką gęstość mocy oraz jej większy zakres w porównaniu z konwencjonalnymi zasilaczami liniowymi. Dodatkowo, urządzenia z serii PSP5000X ważą stosunkowo niedużo przez co również zwiększają swoją konkurencyjność na rynku.
W czerwcu 2021 roku SIGLENT Technologies zaprezentował nową serię programowalnych zasilaczy impulsowych DC. Zasilacz impulsowy DC z serii SIGLENT SPS5000X jest wydajnym i elastycznym źródłem prądu stałego o doskonałych właściwościach kontroli obciążenia. Seria oferuje dziesięć różnych kombinacjami napięcia/natężenia na wyjściach w 16 modelach zasilaczy w celu sprostania niejednakowym wymaganiom użytkowników. Oprócz urządzeń jednokanałowych, do wyboru są również modele z 2 lub 3 kanałami analogowymi. Seria podzielona jest na trzy klasy wydajności: 360, 720 i 1080 W. Maksymalny prąd wyjściowy może wynosić do 90 A, a maksymalne napięcie wyjściowe 160V. Szczególną zaletą zasilaczy jest możliwość pracy w trybie równoległym, co pozwala na uzyskanie mocy wyjściowej do 3240 WATT.
Wszystkie modele wyposażone są w jasny i czytelny wyświetlacz OLED o przekątnej 2,4 cala. Zintegrowany serwer WWW umożliwia szybką i łatwą konfigurację urządzeń za pomocą interfejsu WWW, bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania.
Seria SPS5000X jest bardziej elastyczna niż konwencjonalne zasilacze, których krzywa mocy wyjściowej jest typowo prostokątna i których maksymalna moc jest ograniczona przez ustawienia napięcia lub prądu. Nowe źródła mocy firmy Siglent mogą automatycznie regulować napięcie i prąd wyjściowy w trybie stałego zasilania. Dzięki temu oferowany jest większy zakres mocy wyjściowej. Zintegrowana funkcja listy obsługuje do 50 pojedynczych kroków dla sekwencyjnego wyprowadzania wzorców napięcia lub prądu. Oprócz czasu oczekiwania i nachylenia, każdy krok może być zaprogramowany z definiowanym przez użytkownika opóźnieniem włączenia. (Słowo kluczowe: sekwencjonowanie mocy). Listy mogą być tworzone na panelu sterowania, w interfejsie internetowym lub poprzez import plików sekwencji list w formacie CSV (urządzenie magazynujące USB, interfejs internetowy).
Opracowano również tryb priorytetu dla prądu i napięcia. W "trybie prądowym", możliwe przekroczenia prądu rozruchowego są ograniczane w celu ochrony badanego obiektu. W "trybie napięciowym" priorytetem jest jak najszybsze osiągnięcie zadanego napięcia wyjściowego. Kolejną bardzo przydatną funkcją jest regulowana rezystancja wyjściowa urządzenia. Jeśli urządzenie jest używane do testowania produktów zasilanych z baterii, może być użyte do zbadania zachowania DUT (Device Under Test) w czasie lub gdy używane są różne typy baterii.
Oprócz powszechnie stosowanych zabezpieczeń, takich jak przepięciowe, nadprądowe, przed zbyt wysoką temperaturą czy limitu mocy maksymalnej, dodatkową funkcją bezpieczeństwa jest wewnętrzny obwód rozładowujący. Dzięki temu wszystkie pozostałe ładunki na wyjściu są bezpiecznie rozładowywane. Funkcja ta może być również wykorzystana do przyspieszenia tego procesu w przypadku obniżenia napięcia wyjściowego.
Bez wątpienia, nowa seria zasilaczy impulsowych Siglent wyróżnia się szerokim zakresem mocy wyjściowej, elastycznością zastosowania oraz prostą i intuicyjną obsługą.